Budynek mieszkalny z betonu konopnego

Konopie w budownictwie

Beton konopny jest materiałem budowlanym służącym jako wypełnienie przegród w drewnianej konstrukcji szkieletowej. Składnikami są paździerze konopne (pocięte zdrewniałe części łodygi konopi przemysłowych), spoiwo w postaci wapna oraz woda.

 

Materiał charakteryzuje się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz wysoką paroprzepuszczalnością. W pomieszczeniach w domach z konopi panuje zdrowy mikroklimat dzięki właściwościom betonu konopnego, który reguluje poziom wilgotności oraz zapewnia stateczność cieplną – brak nagłych wahań temperatury.

Z uwagi na spoiwo wapienne, materiał jest odporny na rozwój pleśni i grzybów a także jest odporny na działanie ognia. Walorem ekologicznym betonu konopnego jest ujemny ślad węglowy – konopie podczas wzrostu pochłaniają duże ilości dwutlenku węgla.

Autor tekstu, zdjęć oraz opisów: Mgr inż. Przemysław Brzyski

Budynki z konopi

Budynki z Konopi – polska firma zajmująca się wykonawstwem i projektowaniem w technologii betonu konopnego.


Ekologiczne, zdrowe, unikalne domy i chatki z konopi.

 

Niezwykłe kopuły i tradycyjne budynki wykonane z zastosowaniem konopi. Energoszczędne i zdrowe.

Konopia jest jedną z najstarszych materiałów budowlanych znanych ludzkości, teraz jest rewolucjonizowana przez naszych wykonawców w Polsce i na Ukrainie.

Ściany z konopi oddychają – są naturalnie uszczelnione, dzwiękoszczelne i mocniejsze oraz lżejsze niż inne tradycyjne materiały budowalne czy metody.

Materiały budowlane z konopi odwracają szkodliwe efekty gazów szklarnianych przez wstrzymywanie emitacji szkoliwego CO2.

Kliknij, aby zobaczyć film:

podlaskie konopie dom

Kontakt:

Budynki z konopi